Özel Cihanpol Hastanesi
page-title-bg

Genel ve Koroner Yoğun Bakım

Genel ve Koroner Yoğun Bakım

Yoğun bakımlarda yatan hastalarımızın, vücut direncinin diğer hastalara göre daha düşük olması nedeniyle bu bölümlerimizde ayrı ziyaret kuralları mevcuttur. Ortak amacımız, hastalarımızın en iyi tedavi hizmetini alarak hastanemizden sağlıklı bir şekilde ayrılmasıdır. Bu nedenle ziyaret sırasında hastalarımızı korumak ve hastane enfeksiyonunu engellemek amacıyla kurallar belirlenmiştir. Bize ve hastanıza yardımcı olmak amacıyla lütfen aşağıda belirtilen konulara hassasiyet gösteriniz.Yoğun Bakımlarda hasta ziyareti gün içinde 1 kez yapılabilir. Tıbbi durum gerektiğinde ziyaretler yasaklanabilir.
Özel durumlar için ziyaret saatleri dışında yoğun bakımlarda ziyaret talebi doktor iznine bağlıdır.
Ziyaret süremiz 15 dakika ile sınırlıdır. Süre hekim/hemşirenin kararı ile hastanın durumuna göre değişebilir. Lütfen sağlık personelinin bu konuda uyarılarına riayet ediniz.
Birinci derece yakınları öncelikli olmak üzere, hasta yakınlarından sadece 1 (bir) kişi Yoğun Bakım Ünitesine alınarak, gün içinde 1 (bir) kez hasta ziyareti yapılmasına izin verilmektedir. Ziyarete alınırken kimlik kontrolü yapılacağını unutmayınız.
Hastanızla ilgili bilgi vermek sadece hekimin yetkisindedir, diğer Yoğun Bakım personeli bilgi vermeye yetkili değildir. Lütfen onlardan bilgi almaya çalışmayınız.
Bilgilendirme hekim tarafından ziyaret saatlerinde Yoğun Bakım Ünitesi içinde hasta başında yapılacaktır.
Ekstra bir durum söz konusu olması durumunda da tarafınıza yalnızca hekiminiz tarafından bilgi verilecektir.
Hasta ziyaretine 15 yaşından küçük çocuklar alınmamaktadır. Bu öncelikle onların sağlığı için gereklidir.
Yoğun Bakıma girmeden önce kapının girişindeki el dezenfektanı ile ellerinizi mutlaka dezenfekte ediniz. Personelimizin gerekli gördüğü durumlarda size vereceği koruyucu ekipmanları kullanınız. Hastaları öpmeyiniz, yatağına oturmayınız ve cep telefonunuzu kapalı tutunuz. Yoğun Bakım önlerinde bulunan bekleme alanlarını kullanabilirsiniz.
Genel ve Koroner Yoğun Bakım Ziyaret Saatlerimiz:
Hasta ziyareti, hastanemizin belirlediği ziyaret saatleri içerisinde yapılmaktadır. Ziyaret saatleri hastalarımızın bakım ve dinlenme zamanları dikkate alınarak düzenlenmiştir. Gün ve saatler değişkenlik gösterebilmekte olup hastanın yatması durumunda  ziyaret saatleri konusunda hasta ve hasta yakınları bilgilendirilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.