Özel Cihanpol Hastanesi
page-title-bg

Yenidoğan Yoğun Bakım

Yenidoğan Yoğun Bakım

Yoğun bakımlarda yatan hastalarımızın, vücut direncinin diğer hastalara göre daha düşük olması nedeniyle bu bölümlerimizde ayrı ziyaret kuralları mevcuttur. Ortak amacımız, hastalarımızın en iyi tedavi hizmetini alarak hastanemizden sağlıklı bir şekilde ayrılmasıdır. Bu nedenle ziyaret sırasında hastalarımızı korumak ve hastane enfeksiyonunu engellemek amacıyla kurallar belirlenmiştir. Bize ve hastanıza yardımcı olmak amacıyla lütfen aşağıda belirtilen konulara hassasiyet gösterelim.
Yenidoğan Yoğun Bakım ünitemizin işleyişine engel teşkil etmeyecek şekilde sadece bebeğin anne ve babası ziyaret için içeri alınır. Anne ve baba dışında ziyaretçi kabul edilmez.
Ziyarete alınırken kimlik kontrolü yapılacağını unutmayınız.
Hastanızla ilgili bilgi vermek sadece hekimin yetkisindedir, diğer Yoğun Bakım personeli bilgi vermeye yetkili değildir. Lütfen onlardan bilgi almaya çalışmayınız. Bebeğinizin sağlık durumu ile ilgili detaylı bilgiyi Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi sorumlu hekiminden alabilirsiniz.
Ekstra bir durum söz konusu olması durumunda da tarafınıza yalnızca hekiminiz tarafından bilgi verilecektir.
Hasta ziyaretine 15 yaşından küçük çocuklar alınmamaktadır. Bu öncelikle onların sağlığı için gereklidir.
Yenidoğan Yoğun Bakıma girmeden önce kapının girişindeki el dezenfektanı ile ellerinizi mutlaka dezenfekte ediniz. Personelimizin gerekli gördüğü durumlarda size vereceği koruyucu ekipmanları kullanınız.
Yenidoğan Yoğun Bakıma girerken; Yüzük ve saatinizi çıkarınız. Mutlaka önlük giyiniz.
Ziyaretin başında ve sonunda ellerinizi yıkayınız.
Ziyaret sırasında bebeğinizin bakımı, sütünüzün sağılması ve saklanması gibi konularda hemşireniz tarafından bilgilendirileceksiniz.
Hastanın takiplerinde beklenen ya da beklenmedik olumsuz bir durum gelişmesi halinde hasta yakınlarına bırakılan telefon numaralarından ulaşılarak bilgilendirme yapılır.
Hastanın başka bir bölüm / branş / başka bir kuruma yönlendirilmesi durumunda hasta yakınlarına bilgi verilir ve rızası alınır.
Hasta servise geçeceği zaman hasta yakınlarına ulaşılarak bilgi verilir.
Taburcu aile eğitimleri ( taburculuk esnasında , hemşireler tarafından ) verilmektedir.
Hasta yakınları için bekleme alanımız: 3.Kat bekleme alanı ve lobi katındaki kafeteryadır.
Yenidoğan Yoğun Bakım Ziyaret saatlerimiz:
Hasta ziyareti, hastanemizin belirlediği ziyaret saatleri içerisinde yapılmaktadır. Ziyaret saatleri hastalarımızın bakım ve dinlenme zamanları dikkate alınarak düzenlenmiştir. Gün ve saatler değişkenlik gösterebilmekte olup hastanın yatması durumunda  ziyaret saatleri konusunda hasta ve hasta yakınları bilgilendirilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.