Çerez politikası içeriği Özel Cihanpol Hastanesi tarafından belirlenmiştir. Çerez Politikamız
Özel Cihanpol Hastanesi
page-title-bg

Laboratuvar

Laboratuvar

Laboratuvar

Biyokimya Laboratuvarı

Ulusal ve uluslararası kalite güvence belgelerine sahip Özel Cihanpol Hastanesi laboratuvarları 24 saat kesintisiz, hızlı, güvenilir ve ekonomik tahlil sonuçları ile hizmetinizdedir.

Teknolojinin en son yenilikleri ile donatılmış Özel Cihanpol Hastanesi laboratuvarlarında biyokimya, mikrobiyoloji ve patoloji alanlarında deneyimli, titiz, uzman doktorlarımız ve günün 24 saati değişmeyen laboratuvar ekibi ile hizmet vermektedir.

Hastanemiz laboratuvarlarında her türlü biyokimya, mikrobiyoloji, hematoloji, patoloji, immünoloji tetkikleri en kısa sürede, en güvenilir biçimde hizmetinize sunulmaktadır.


Mikrobiyoloji Laboratuvarı 

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak kurulan ve ruhsatlandırılan,  işleyişi bakanlık tarafından belirli periyotlarla denetlenen birimlerdir.

       Mikrobiyoloji Laboratuvarları,  insanda enfeksiyon hastalığına neden olan mikroorganizmanın ( bakteri, virüs, parazit, mantar vb. ) tespitinde  ve  tedavinin  takibinde büyük rol oynar.

     Bunun için hastaya ait materyal ( kan, idrar, gaita, sürüntü örneği vb. ) uygun koşullarda laboratuvara ulaştırılır.

       Materyalin direkt mikroskobik incelemesinde ya da bazı boyama yöntemleri  ile  bakteri, mantar ve  bazı parazitler mikroskobik olarak görülebilir.

        Mikroorganizma , materyalin uygun basiyerlerine ekimi ile kültürde üretilebilir  ya da  mikroorganizmaya ait yapıların( antijen ) ve hastalık sırasında, kanda salgılanan bazı maddelerin ( antikor ) varlığı gösterilerek, enfeksiyon etkeni tespit edilir.